اتوبار وی آی پی

بیمه باربری و حمل و نقل

بیمه حمل و نقل تعهدی است‌ كه‌ بيمه‌گر در ازاء دریافت حق بيمه‌ متناسب‌ با بار و کالا، ملزم و متعهد به جبران خسارتهای احتمالی مندرج در قرارداد بیمه در جریان حمل و نقل کالا توسط وسائط حمل و نقل مختلف میشود. با ادامه مطلب همراه باشید

بیمه باربری و حمل و نقل

بیمه باربری

بیمه باربری کالا یا بیمه های حمل و نقل ؛ بیمه ای است که بیمه گر در مقابل حق بیمه ای که از بیمه گذار دریافت می کند متعهد میشود چنانچه در جریان حمل کالا از نقطه ای به نقطه دیگر در نتیجه وقوع خطرهای موضوع بیمه ، کالا تلف شده و یا دچار خسارت شود و یا بیمه گذار هزینه هائی در رابطه با این خطرات متحمل شود زیان وارده را جبران نماید.

هدف از بیمه نامه باربری چیست؟

بيمه نامه باربري، زيان هاي مالي كالاهاي تجاري را در صورت تحقق خطرات مرتبط حمل و نقل ( دريايي، هوايي، زميني ) مورد پوشش قرار مي‌دهد و هدف از آن حفظ منافع صاحبان كالا، تجار، وارد كنندگان و در نهايت حفظ منافع ملي است.

بيمه نامه باربری ساده

بيمه نامه اي است كه براي حمل كالایی مشخص و معین صادر مي شود و در آن مشخصات کالای بيمه و وسیله حمل کالا طبق فرم پيشنهاد باربري در آن قيد مي گردد.

بیمه باربری باز

بیمه پوششی باز نوعي قرارداد كلي بيمه براي حمل كالا در طول دوره اعلام شده بيمه‌نامه است كه در آن ارزش مورد بيمه و همچنين شرايط حاكم بر هر مورد از حمل تغيير مي‌كند. در اين حالت بيمه‌گذار به محض انجام هر مورد حمل و نقل ( و يا طبق قرارداد به صورت روزانه، هفتگي ،ماهانه و ... )  فهرست‌هاي حمل، مشخصات ارزش و حق بيمه آن را اعلام و بيمه‌گر متناسب با آن الحاقيه‌اي به قرارداد كلي اضافه مي‌كند.
در اين قرارداد معمولا حق بيمه ابتدا به صورت كلي منظور مي‌شود و با روند كاري اداري براي حمل ‌هاي وابسته به آن كمتر مي‌شود. در زمان حمل كه دسترسي به بيمه‌گر ممكن نباشد، اعلام بعدي بيمه‌گذار در چهارچوب قرارداد كلي كه از قبل منعقد شده، براي صدور الحاقيه كافي است.

از مزاياي قرارداد پوششی باز اين است كه اگر در زمان حمل دسترسي به بيمه‌گر ممكن نباشد، اعلام بعدي بيمه‌گزار در چهارچوب قرارداد كلي كه از قبل منعقد شده، مبني بر حمل كالا، براي صدور الحاقيه كفايت مي‌كند. همينطور روند اداري مورد نياز براي صدور بيمه‌نامه باربری به صورت جداگانه كاهش مي‌يابد.

برچسب ها :
بیمه باربریبیمه حمل و نقلباربری

چگونه اثاث کشی کنیم؟جابجایی وسائل شکستنی

حمل بار و اسباب کشی : اتوبار و باربری وی آی پی تهران