اتوبار وی آی پی

ضروریات اسباب کشی تنهایی

اگر می خواهید اسباب کشی منزل را خودتان انجام دهید، باید بدانید که کار دشواری است و نیاز به برنامه ریزی دقیق و مدیریت و آماده سازی مناسب دارد.بهتر است یک استراتژی خوب برای جابجایی در نظر بگیرید تا زمان کافی و تمرکز داشته باشید و همه ملزومات جابجایی را آماده کنید.

ضروریات اسباب کشی تنهایی

همه چیزهایی که نیاز دارید تا اسباب کشی را به تنهایی انجام دهید

اگر می خواهید اسباب کشی منزل را خودتان انجام دهید، باید بدانید که کار دشواری است و نیاز به برنامه ریزی دقیق و مدیریت و آماده سازی مناسب دارد. تجربه شرکت های حمل و نقل، به آن ها اجازه می دهد که جابجایی سریع و کارآمد انجام شود. اما اگر تصمیم گرفته اید که از این خدمات استفاده نکنید، بهتر است یک استراتژی خوب برای جابجایی در نظر بگیرید تا زمان کافی و تمرکز داشته باشید و همه ملزومات جابجایی را آماده کنید.

جابجایی جعبه ها

برای جابجایی وسایل خانه، استفاده از جعبه یک روش مناسب و کارآمد است. برای اینکه اسباب کشی را خودتان انجام دهید، به تعداد زیادی جعبه های تمیز و محکم در اندازه های گوناگون نیاز دارید. می توانید جعبه ها را بصورت آنلاین سفارش دهید یا از شرکت های اتوبار بخرید، اما ممکن است بتوانید جعبه های خالی خوب و محکم را از دوستانتان و یا فروشگاه های محلی، همسایه ها و ... به رایگان بگیرید.

آماده سازی و بسته بندی وسایل خانه

برای جلوگیری از آسیب دیدن وسایل تان در حین اسباب کشی، باید وسایل را بگونه ای در جعبه بچینید که ثابت باشند و مطمئن شوید که آن ها را بدرستی و محکم چسبانده اید. اطمینان حاصل کنید که وسایل مناسب بسته بندی مثل پلاستیک های حباب دار، کاغذ و روزنامه و فوم را برای بسته بندی اثاثیه و ظروف در اختیار دارید.

جابجایی مبلمان

برای بسته بندی اقلام بزرگ خانگی مثل مبلمان و وسایل منزل، به پلاستیک های بسته بندی و پارچه های نرم برای پوشاندن مبلمان نیاز دارید. کل قطعات را بسته بندی کنید و به گوشه ها و قسمت های بیرون زده مثل پایه ها و دسته های مبل هم توجه ویژه کنید. برای بسته بندی این قسمت ها از کاغذ و نوارهای بسته بندی استفاده کنید. پارچه های نرم، یک راه قابل اعتماد و آسان برای بستن اقلام بزرگ و سنگین و جلوگیری از آسیب دیدن و خراش برداشتن آن هاست و از ضربه دیدن وسایل جلوگیری می کند.

استفاده از بند و طناب محکم

برای حمل وسایل سنگین، از بند و طناب محکم غافل نشوید. از بند و طناب برای محکم کردن وسایل بر روی چرخ قرقره و حرکت دادن وسائل به داخل کامیون هم می توانید استفاده کنید.

ابزارهای دستی

ابزراهای مختلف کوچک در طول اسباب کشی بهترین دوست شما می شوند. برای جداسازی قطعات مبل، جدا کردن درب از لولا، اندازه گیری فضاهای قابل استفاده و ابعاد وسایل تان، برش و بسته بندی به این وسایل نیاز دارید. مطمئن شوید که قیچی، یک جعبه کاتر یا تیغ، پیچ گوشتی، یک چکش، یک آچار و متر را کنار دست تان دارید.

وسایل حفاظت شخصی و مواد حفاظتی

  • در روز اسباب کشی، شما به حداکثر حفاظت از خودتان نیاز دارید پس موارد زیر را رعایت کنید
  • لباس راحت نخی و منعطف که با توجه به آب و هوای مناسب باید انتخاب شوند.
  • کفش های محکم با کف ضد لغزش و لیز خوردن
  • دستکش های کار که به گرفتن بهتر وسایل کمک می کند و از دستان تان هم حفاظت می کند.
  • اگر خانه را با وسایلش به فروش رسانده اید، فراموش نکنید که آسیب ندیدن وسایل تان اولویت زیادی دارد.
  • استفاده از تخته های سه لا، محافظ فرش، محافظ گوشه های دیوار و فوم ها را برای حفظ وسایل قدیمی تان فراموش نکنید. برخی وسایل تمیز کننده هم مورد استفاده تان قرار خواهد گرفت.

یک برنامه ریزی خوب برای اسباب کشی

مهارت برنامه ریزی، یک رویکرد متمرکز و انعطاف پذیر رمز موفقیت شما برای جابجایی وسایل و بسته بندی آن هاست. بنابراین مطمئن شوید :
زمان کافی دارید : آماده سازی برای اسباب کشی را در اسرع وقت شروع کنید.

یک برنامه خوب و مناسب : یک برنامه زمانی مناسب برای اسباب کشی درست کنید که شامل تمام کارهای مربوط به جابجایی (با توجه به الویت خودتان و ترتیب زمانی) باشد و چارچوب زمانی برای هر کار را مشخص کنید.

لیست دقیق موجودی اموال : اموال تان را مرتب کنید. شاید لازم باشد برخی از آنها را بفروشید یا به خیریه ببخشید. لیستی از تمام وسایلی که با خود به محل جدید می برید هم درست کنید.

رفتار درست : حواس تان را متمرکز کنید و حس شوخ طبعی تان را در طول زمان اسباب کشی حفظ کنید . از تصمیمات عجولانه و رفتارهای گیج کننده پرهیز کنید و اجازه ندهید استرس تجربه اسباب کشی تان را خراب کند.

از دیگران کمک بگیرید

از خانواده و دوستان تان برای یک جابجایی موفق کمک بگیرید. اینکه بخواهید تمام کارهای برنامه ریزی، سامان دهی، بسته بندی و جابجایی را خودتان به تنهایی انجام دهید، کار بسیار مشکلی است. از دوستان قابل اطمینان خود کمک بخواهید و با استفاده از تنقلات و نوشیدنی لحظات خوشی را با هم داشته باشید!

وسایل حمل و نقل

آخرین مورد و مهم ترین مورد در زمان اسباب کشی را فراموش نکنید. شما نمی توانید وسایل تان را بدون ماشین باربری جابجا کنید. شما باید یک کامیون که اندازه اش با اندازه وسایل شما متناسب باشد، اجاره کنید.

برچسب ها :
اسباب کشیبسته بندی اثاثیهاتوبارباربریملزومات اسباب کشیچگونه اسباب کشی کنیم

نکاتی برای اسباب کشی راحت ترشیوه آماده سازی اثاثیه جهت اسباب کشی

حمل بار و اسباب کشی : اتوبار و باربری وی آی پی تهران